Senarai Calon Barisan Nasional PRU-13


Berikut adalah senarai Calon Barisan Nasional bagi PRU-13. Senarai ini akan dikemas kini dari masa ke semasa. Sedang update. Sila refresh.

Perlis Indera Kayangan (3 kerusi)

P 001 - Padang Besar - Zahidi Zainol Abidin (UMNO)
P 002 - Kangar - Shaharufdin Ismail (UMNO)
P 003 - Arau - Shahidan Kassim (UMNO)

Kedah Darul Aman (15 kerusi)

P 004 - Langkawi - Nawawi Ahmad (UMNO)
P 005 - Jerlun - Othman Aziz (UMNO)
P 006 - Kubang Pasu - Johari Baharom (UMNO)
P 007 - Padang Terap - Mahdzir Khalid (UMNO)
P 008 - Pokok Sena - Sahlan Ismail (UMNO)
P 009 - Alor Setar - Chor Chee Heung (MCA)
P 010 - Kuala Kedah - Dr Zaki Zamani Abdul Rashid (UMNO)
P 011 - Pendang - Othman Abdul (UMNO)
P 012 - Jerai - Najmuddin (UMNO)
P 013 - Sik - Mansor Abdul Rahman (UMNO)
P 014 - Merbok – Prof Ismail Daud (UMNO)
P 015 - Sungai Petani - Dr Shamsul Anuar Ismail (UMNO)
P 016 - Baling - Abdul Azeez Rahim (UMNO)
P 017 - Padang Serai - Heng Saei Kie (MCA)
P 018 - Kulim-Bandar Baharu - Abdul Aziz Sheikh Fadzir (UMNO)

Kelantan Darul Naim (14 kerusi)

P 019 - Tumpat - Mansor Bin Salleh (UMNO)
P 020 - Pengkalan Chepa - Dali Bin Husin (UMNO)
P 021 - Kota Bharu - Mohamad Fatmi Bin Che Salleh (UMNO)
P 022 - Pasir Mas - Che Johan Che Pa (UMNO)
P 023 - Rantau Panjang - Ghazali Bin Ismail (UMNO)
P 024 - Kubang Kerian - Anuar Bin Safian (UMNO)
P 025 - Bachok - Dr Awang Adek Bin Husin (UMNO)
P 026 - Ketereh - Annuar Musa (UMNO)
P 027 - Tanah Merah - Ikmal Hisham Bin Abdul Aziz (UMNO)
P 028 - Pasir Puteh - Tuan Mustaffa Bin Tuan Mat (UMNO)
P 029 - Machang - Ahmad Jazlan Bin Yaakub (UMNO)
P 030 - Jeli - Mustapha Mohamed (UMNO)
P 031 - Kuala Krai - Tuan Aziz Bin Tuan Hamat @ Tuan Mat
P 032 - Gua Musang - Tengku Razaleigh Hamzah (UMNO)

Terengganu Darul Iman (8 kerusi)

P 033 - Besut - Idris Jusoh (UMNO)
P 034 - Setiu - En Mohd Zulkifli bin Jusoh (UMNO)
P 035 - Kuala Nerus - Mohd Nasir bin Ibrahim Fikri (UMNO)
P 036 - Kuala Terengganu - Zubir Embong (UMNO)
P 037 - Marang - Yahaya Khatib Mohamad (UMNO)
P 038 - Hulu Terengganu - Jailani Johari (UMNO)
P 039 - Dungun - Rosli bin Mat Hassan (UMNO)
P 040 - Kemaman - Ahmad Shabery bin Cheek (UMNO)

Pulau Pinang Pulau Mutiara (11 kerusi)

P 041 - Kepala Batas - Reezal Merican Naina Merican (UMNO)
P 042 - Tasek Gelugor - Shabudin Yahya (UMNO)
P 043 - Bagan - David Chua Tiek Siang (MCA)
P 044 - Permatang Pauh - Dr Mazlan Ismail (UMNO)
P 045 - Bukit Mertajam - Gui Guat Lye (MCA)
P 046 - Batu Kawan - N. Gobalakrishnan (GERAKAN)
P 047 - Nibong Tebal - Zainal Abidin Osman (UMNO)
P 048 - Bukit Bendera - Teh Leong Meng (GERAKAN)
P 049 - Tanjong - Ng Song Kheng (GERAKAN)
P 050 - Jelutong - Ng Fook On (GERAKAN)
P 051 - Bukit Gelugor - Teh Beng Yeam (MCA)
P 052 - Bayan Baru - Tan Heap Seng (MCA)
P 053 - Balik Pulau - Dr Hilmi Yahaya (UMNO)

Perak Darul Ridzuan (24 kerusi)

P 054 - Gerik - Hasbullah Osman (UMNO)
P 055 - Lenggong - Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)
P 056 - Larut - Hamzah Zainuddin (UMNO)
P 057 - Parit Buntar - Mohd Ghadaffi (UMNO)
P 058 - Bagan Serai - Dr Nor Azmi Ghazali (UMNO)
P 059 - Bukit Gantang - Ismail Safian (UMNO)
P 060 - Taiping - Tan Lian Hoe (GERAKAN)
P 061 - Padang Rengas - Mohamed Nazri Aziz (UMNO)
P 062 - Sungai Siput - S.K Devamany (MIC)
P 063 - Tambun - Ahmad Husni Hanadzlah (UMNO)
P 064 - Ipoh Timur - Wong Mei Yin (MCA)
P 065 - Ipoh Barat - Cheng Wei Yee (MCA)
P 066 - Batu Gajah - Loo Thin Tuck (MCA)
P 067 - Kuala Kangsar - Wan Mohd Khai-Ril (UMNO)
P 068 - Beruas - Chang Ko Youn (GERAKAN)
P 069 - Parit - Mohd Zaim Abu Hassan (UMNO)
P 070 - Kampar - Lee Chee Leong (MCA)
P 071 - Gopeng - Tan Chin Meng (MCA)
P 072 - Tapah - M. Saravanan (MIC)
P 073 - Pasir Salak - Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)
P 074 - Lumut - Kong Cho Ha (MCA)
P 075 - Bagan Datoh - Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)
P 076 - Teluk Intan - Mah Siew Keong (GERAKAN)
P 077 - Tanjong Malim - Ong Ka Chuan (MCA)

Pahang Darul Makmur (15 kerusi)

P 078 - Cameron Highlands - G.Palanivel (MIC)
P 079 - Lipis - M Shahrom Osman (UMNO)
P 080 - Raub - Hoh Khai Mun (MCA)
P 081 - Jerantut - Ahnad Nazlan Idris (UMNO)
P 082 - Indera Mahkota - Adanan Mamat (UMNO)
P 083 - Kuantan - Mohammed Suffian (UMNO)
P 084 - Paya Besar - Abd Manan Ismail (UMNO)
P 085 - Pekan - Najib Razak (UMNO)
P 086 - Maran - Ismail Talib (UMNO)
P 087 - Kuala Krau - Ismail Said (UMNO)
P 088 - Temerloh - Safudin Abdullah (UMNO)
P 089 - Bentong - Liow Tiong Lai (MCA)
P 090 - Bera – Ismail Sabri Yaakob (UMNO)
P 091 - Rompin - Jamaluddin Jarjis (UMNO)

Selangor Darul Ehsan (22 kerusi)

P 092 - Sabak Bernam - Mohd Fasiah Mohd Fakeh (UMNO)
P 093 - Sungai Besar - Noriah Kasnon (UMNO)
P 094 - Hulu Selangor - P. Kamalanathan (MIC)
P 095 - Tanjong Karang - Noh Omar (UMNO)
P 096 - Kuala Selangor - Irmohizam Ibrahim (UMNO)
P 097 - Selayang - Donald Lim Siang Chai (MCA)
P 098 - Gombak - Raman Ismail (UMNO)
P 099 - Ampang - Rozaidah Talib (UMNO)
P 100 - Pandan - Garry Lim Chee Yee (MCA)
P 101 - Hulu Langat - Adzhaliza Mohd Nor (UMNO)
P 102 - Serdang - Yap Pian Hon (MCA)
P 103 - Puchong - A. Kohilan Pillay (GERAKAN)
P 104 - Kelana Jaya - Loh Seng Kok (MCA)
P 105 - Petaling Jaya Selatan - Seah Kok Fah (MCA)
P 106 - Petaling Jaya Utara - Chew Hoong Ling (MCA)
P 107 - Subang - A.Prakash Rao (MIC)
P 108 - Shah Alam - Zulkifli Nordin (UMNO)
P 109 - Kapar - Sakthivel Alagappan (MIC)
P 110 - Klang - Teh Kim Poo (MCA)
P 111 - Kota Raja - S. Murugesan (MIC)
P 112 - Kuala Langat - Kapt (B) Sharuddin Omar (UMNO)
P 113 - Sepang - Ir. Mohd Zin Mohamed (UMNO)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan (13 kerusi)

P 114 - Kepong - Datuk Chandrakumanan a/l Arumugam (PPP)
P 115 - Batu - Dr. Dominic Lau Hoe Chai (GERAKAN)
P 116 - Wangsa Maju - Datuk Dr. Mohd Shafei Abdullah (UMNO)
P 117 - Segambut - Jayanthi Devi a/p Balaguru (GERAKAN)
P 118 - Setiawangsa - Dato Ahmad Fauzi Zahari (UMNO)
P 119 - Titiwangsa - Dato Johari Abdul Ghani (UMNO)
P 120 - Bukit Bintang - Frankie Gan Joon Zin (MCA)
P 121 - Lembah Pantai - Dato Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (UMNO)
P 122 - Seputeh - Nicole Wong Siaw Ting (MCA)
P 123 - Cheras - Teoh Chee Hooi (MCA)
P 124 - Bandar Tun Razak - Tan Kok Eng (MCA)
P 125 - Putrajaya - Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (UMNO)
P 166 - Labuan - Rozman Isli (UMNO)

Negeri Sembilan Darul Khusus (8 kerusi)

P 126 - Jelebu - Zainuddin Ismail (UMNO)
P 127 - Jempol - Isa Samad (UMNO)
P 128 - Seremban - Chai Thiam (MCA)
P 129 - Kuala Pilah - Hasan b Malik (UMNO)
P 130 - Rasah - Teo Eng Kian (MCA)
P 131 - Rembau - Khairy Jamaluddin (UMNO)
P 132 - Telok Kemang - V.S. Mogan (MIC)
P 133 - Tampin – Shaziman b Abu Mansor (UMNO)

Melaka Darul Azim (6 kerusi)

P 134 - Masjid Tanah - Mas Emeryati Shamsudin (UMNO)
P 135 - Alor Gajah - Koh Ngai Kwong (MCA)
P 136 - Tangga Batu - Dr Abu Bakar Md Diah (UMNO)
P 137 - Bukit Katil - Mohd Ali Rustam (UMNO)
P 138 - Kota Melaka - Yee Kok Wah (MCA)
P 139 - Jasin - Datuk Ahmad Hamzah (UMNO)

Johor Darul Takzim (26 kerusi)

P 140 - Segamat - Dr S. Subramaniam (MIC)
P 141 - Sekijang - Anwar Abd. Manap (UMNO)
P 142 - Labis - Chua Tee Yong (MCA)
P 143 - Pagoh - Muhyiddin Yassin (UMNO)
P 144 - Ledang - Ir. Hamid Samuri (UMNO)
P 145 - Bakri - Lee Ching Yong
P 146 - Muar - Datuk Razali Ibrahim (UMNO)
P 147 - Parit Sulong - Noraini Ahmad (UMNO)
P 148 - Ayer Hitam - Wee Ka Siong (MCA)
P 149 - Sri Gading - Aziz Kaprawi (UMNO)
P 150 - Batu Pahat - Mohd. Puad Zarkashi (UMNO)
P 151 - Simpang Renggam - Liang Teck Meng (GERAKAN)
P 152 - Kluang - Hoo Kok Chung (MCA)
P 153 - Sembrong - Hishammuddin Tun Hussein (UMNO)
P 154 - Mersing - Abd. Latif Ahmad (UMNO)
P 155 - Tenggara - Halimah Sadique (UMNO)
P 156 - Kota Tinggi - Nor Ihsanudin (UMNO)
P 157 - Pengerang - Azalina Othman (UMNO)
P 158 - Tebrau - Khoo Soo Seang (MCA)
P 159 - Pasir Gudang - Normala Abd. Samad (UMNO)
P 160 - Johor Bharu - Shahrir Samad (UMNO)
P 161 - Pulai - Nur Jazlan Mohamad (UMNO)
P 162 - Gelang Patah - Abdul Ghani Othman (UMNO)
P 163 - Kulai - Teh Chi Ziang (MCA)
P 164 - Pontian - Ahmad Maslan (UMNO)
P 165 - Tanjong Piai -

Sabah Negeri Di Bawah Bayu (25 kerusi)

P 167 – Kudat - Rahim Bakri (UMNO)
P 168 – Kota Marudu - Maximus Johnity Ongkili (PBS)
P 169 – Kota Belud - Rahman Dahlan (UMNO)
P 170 – Tuaran - Madius Tangau (UPKO)
P 171 – Sepanggar - Jumat Idris (UMNO)
P 172 – Kota Kinabalu - Chin Tek Ming (PBS)
P 173 – Putatan - Makin @ Marcus Mojigoh (UPKO)
P 174 – Penampang - Bernard Giluk Dompok (UPKO)
P 175 – Papar - Rosnah Abdul Rasyid Shirlin (UMNO)
P 176 – Kimanis - Anifah Aman (UMNO)
P 177 – Beaufort - Azizah Mohd Dun (UMNO)
P 178 – Sipitang - Sapawi Amat Wasali (UMNO)
P 179 – Ranau - Ewon Ibin (UPKO)
P 180 – Keningau - Joseph Pairin Kitingan (PBS)
P 181 – Tenom - (Akan diumumkan esok)
P 182 – Pensiangan - Joseph Kurup (PBRS)
P 183 – Beluran - Ronald Kiandee (UMNO)
P 184 – Libaran - Juslie Ajirol (UMNO)
P 185 – Batu Sapi - Linda Tsen Thau Lin (PBS)
P 186 – Sandakan - (Belum Diumumkan-Kuota LDP)
P 187 – Kinabatangan - Bung Mokhtar Radin (UMNO)
P 188 – Silam - Datu Nasrun Datu Mansur (UMNO)
P 189 – Semporna - Shafie Apdal (UMNO)
P 190 – Tawau - Mary Yap Kain Ching (PBS)
P 191 – Kalabakan - Ghapur Salleh (UMNO)

Sarawak Bumi Kenyalang (31 kerusi)

P 192 - Mas Gading - Nogeh Gumbek (SPDP)
P 193 - Santubong - Wan Junaidi Tuanku Jaafar (PBB)
P 194 - Petra Jaya - Fadillah Yusof (PBB)
P 195 - Bandar Kuching - Tan Kai (SUPP)
P 196 - Stampin - Yong Khoon Seng (SUPP)
P 197 - Kota Samarahan - Rubiah Wang (PBB)
P 198 - Mambong - James Dawos Mamit (PBB)
P 199 - Serian - Richard Riot Jaem (SUPP)
P 200 - Batang Sadong - Nancy Shukri (PBB)
P 201 - Batang Lupar - Rohani Abdul Karim (PBB)
P 202 - Sri Aman - Masir Kujat (PRS)
P 203 - Lubok Antu - William Nyalau Badak (PRS)
P 204 - Betong - Douglas Uggah Embas (PBB)
P 205 - Saratok - William Mawan Ikom (SPDP)
P 206 - Tanjung Manis - Norah Abdul Rahman (PBB)
P 207 - Igan - Abdul Wahab Dolah (PBB)
P 208 - Sarikei - Ding Kuong Hing (SUPP)
P 209 - Julau - Joseph Salang Gandum (PRS)
P 210 - Kanowit - Aaron Ago Dagang (PRS)
P 211 - Lanang - Tiong Thai King (SUPP)
P 212 - Sibu - Vincent Lau Lee Ming (SUPP)
P 213 - Mukah - Muhammad Leo Toyad (PBB)
P 214 - Selangau - Jospeh Entulu Belaun (PRS)
P 215 - Kapit - Alexander Nanta Linggi (PBB)
P 216 - Hulu Rajang - Wilson Ugak Kumbong (PRS)
P 217 - Bintulu - Tiong King Sing (SPDP)
P 218 - Sibuti - Ahmad Lai Bujang (PBB)
P 219 - Miri - Sebastian Ting (SUPP)
P 220 - Baram - Anyie Ngau (SPDP)
P 221 - Limbang - Hasbi Habibollah (PBB)
P 222 - Lawas - Henry Sum Agong (PBB)

Jom lihat juga Senarai Calon Pakatan Rakyat PRU-13

1 comment:

  1. VEN. ASHIN INDAKA: CROOK”DIRTY SEX” OF MYANMAR BUDDHIST MONKS
    http://www.youtube.com/watch?v=Sbfptk60--E&feature=youtu.be
    Kepada rakyat Malaysia yang hormati,
    Suka-lah kita memberitahu bahawa Sami Negera Myamnar kebanyakannya ajaran sesat, banyak permikirannya yang tak betul, main perempuan, tipu wang orang ramai dan lain-lain.

    Seorang Myanmar Sami Buddha (VEN. ASHIN INDAKA) bertinggal SAMNAK SAMBODHI BUDDHIST TEMPLE, NO: 19 JALAN 38 TAMAN DESA JAYA, KEPONG, KUALA LUMPUR, 52100 MALAYSIA (YIP KUM FOOK”MCA GOMBAK” PRESIDENT) yang sama jahat.

    Harap orang ramai, khasnya rakyat Malaysia mesti jauhkan sami Myanmar ini. kami harap juga Kerajaan Malaysia lebih mengambil perhatian Sami Buddha yang di upah dari luar Negeri, supaya rakyat Malaysia dan Nagera dapat di selamatkan. Sekian, Terima Kasih

    Respect to people of Malaysia,
    Likely, we are told that the Myanmar monks mostly false teaching, many impress notions which are not right, play girl, cheating of the public money and others.

    Myanmar Buddhist Monk (VEN. ASHIN INDAKA) stayed at SAMNAK SAMBODHI BUDDHIST TEMPLE, NO: 19 JALAN 38 TAMAN DESA JAYA, KEPONG, KUALA LUMPUR, 52100 MALAYSIA (YIP KUM FOOK”MCA GOMBAK” PRESIDENT) as same bad.

    Hope all people; especially Malaysians must far away Myanmar's monks. We hope more Malaysia’s Government also noted that the wages of Buddhist monks from the other countries, so that the Malaysian and country can be saved. Thank you

    尊敬的马来西亚人民,
    我们想告知,缅甸僧侣多半是假的教学,观念是不正确的,玩女人,谎言,欺骗金钱………

    缅甸佛教的僧侣 (VEN. ASHIN INDAKA) 住在 SAMNAK SAMBODHI BUDDHIST TEMPLE, NO: 19 JALAN 38 TAMAN DESA JAYA, KEPONG, KUALA LUMPUR, 52100 MALAYSIA (YIP KUM FOOK ” MCA GOMBAK” PRESIDENT) 同样糟糕。

    希望所有的马来西亚人, 都应该注意远离缅甸的僧侣。我们更希望马来西亚政府注意,外来的僧侣. 谢谢

    EVRERYONE CLICK HERE TO SEE MORE INFORMATION: http://www.youtube.com/watch?v=Sbfptk60--E&feature=youtu.be
    “VEN. ASHIN INDAKA (MYANMAR): CROOK OF MYANMAR BUDDHIST MONKS (MUST WATCH)”

    ReplyDelete